Konfucije pdf

This topic contains 0 replies, has 1 voice, and was last updated by  Merikanto 11 months ago.

• Author

Merikanto

Download >> Download Konfucije pdf

Read Online >> Read Online Konfucije pdf

22 velj 2017 Konfucije Sa tri metode mo emo steci mudrost; prvo, sa razmi ljanjem – to je najplemenitije; dr ugo, sa imitiranjem, to je najlak e; trece sa iskustvom, to je najgorce. Konfucije Namoj nametati drugima to sam ne bi elio. Konfucije Onaj koji uci bez razmi ljanja je izgubljen. Onaj koji razmi lja bez ucenja je u vel
    Kada bi se moj zivot mogao produziti posvetio bih pedeset godina proucavanju Knjige promene i onda mozda vise ne bih pravio velike greske. Konfucije, sa sedamdeset godina
    Page 1. Drugi deo. Konfucije i njegovi ucenici. Page 2. Page 3. Page 4. Page 5. Page 6. Page 7. Page 8. Page 9. Page 10. Page 11. Page 12. Page 13. Page 14. Page 15. Page 16. Page 17. Page 18. Page 19. Page 20.
    Konfucije je roden oko 550. godine prije Krista, a umro je u dobi od kojih sedamdeset godina. U to isto vrijeme u Indiji je zivio Buda i osnovao budizam. Neki ucenjaci misle da je Konfucije poznavao Lao-tzea, o ko jem se kaze da je osnivac taoizma. Sam Konfucije bio je pobozan i mar ljiv covjek, koji je u zivotu nastojao oko
    7 stu 2011 Ako covjek ne promisli o problemima koji su udaljeni, bit ce pun briga kad mu se priblize. Ako ti sam ne volis novac, daj ga lopovima i oni ti ga nece uzeti. Citanje bez razmisljanja stvara nesretan duh, a razmisljanje bez citanja stvara covjeka neuravnotezenim. Covjekova je priroda uvijek ista; ljude
    konfucije. February 22, 2017 | Author: Milan Manojlovic | Category: N/A. Could not initialize the reCAPTCHA service. Please check your internet connection and reload. DOWNLOAD PDF. Share Embed Donate. Report this link. Short Description. Konfucije.

Reply To: Konfucije pdf
Your information: